Strojové liate potery - 1

Strojové liate POTERY

Sme experti na strojové liate potery – anhydritové aj cementové liate potery. Ich najväčším benefitom je úžasná odolnosť, pevnosť a rovnosť povrchu (samozrejme, že strojové potery v prípade potreby upravíme do spádu). Strojové potery vynikajú aj trvácnosťou a dlhoročnou životnosťou.

Strojové liate potery plnia funkciu finálnej podkladovej vrstvy. Predstavujú perfektný vyrovnávací podklad pre dlažbu, plávajúcu podlahu a ostatné podlahové krytiny a prispievajú k ich bezproblémovej pokládke a pochôdznosti.

Strojové liate potery
Prečo sa strojové liate potery vyplatia?

Prečo sa strojové liate potery vyplatia?

  • Rýchla aplikácia – strojové potery vo väčšine spoluprác realizujeme v priebehu jedného dňa. Následne je potrebné ich vyschnutie. Až tak je možné vstúpiť na plochu a vykonávať ľahšie stavebné práce.
  • Prispievajú k urýchleniu výstavby – strojové liate potery zvládneme aplikovať za jeden deň v rozsahu cca 1000 m2, čiže v prípade rekonštrukcie alebo novostavby značne urýchlia začatie ostatných stavebných prác. Strojové potery sú pochôdzne už do 1 – 3 dní po aplikácií (v závislosti od typu poterov). 
  • Miešanie poterov priamo na stavbe – poterová zmes obsahuje všetky potrebné prísady v správnom množstve, aby boli dosiahnuté požadované úžitkovo-kvalitatívne vlastnosti poteru ako odolnosť, pevnosť, zaťažiteľnosť atď.
  • Vhodné riešenie na aj na podlahové kúrenie či priestory so zvýšenou vlhkosťou.
  • Vytvárajú kvalitnejšiu zvukovú izoláciu – strojové potery slúžia ako izolačná vrstva.
Anhydritový poter v béžovej farbe v dome

Liate potery

Liate potery vynikajú vysokou pevnosťou a rýchlou aplikáciou (niekoľko stoviek metrov štvorcových zvládneme už za jeden deň).

Ako experti na liate potery zabezpečíme ich správnu skladbu (vyrábame ich podľa príslušnej normy STN EN). Postaráme sa, aby mali liate potery primeranú hutnosť a rovnorodú štruktúru s minimálnym výskytom vzduchových pórov.

Nemenej dôležitým parametrom je správna  aplikačná hrúbka poteru. Teda aby liate potery neboli príliš tenké, ale ani zbytočne hrubé. Odporučíme aj ich použitie v jednotlivých priestoroch. Pretože je zrejmé, že liate potery do obývačky či kúpeľne majú trošku inú skladu a musia spĺňať aj iné požiadavky ako napríklad liate potery do garáže.

Príprava a realizácia liatych poterov

Liate potery môžu disponovať rôznou materiálovou skladbou aj typom povrchu (hladký, protišmykový). Aj preto si vždy pozorne vypočujeme vaše požiadavky, ktoré zodpovedne zvážime. Následne navrhneme optimálne liate potery, ktoré budú spĺňať požadované vlastnosti.

Strojové liate potery - 2

Veľkú pozornosť venujeme príprave podkladovej vrstvy, ktorá musí byť suchá, očistená a zbavená prachu a ostatných nečistôt. Na oddelenie poteru od podkladu zvykneme používať separačnú fóliu. V prípade kontaktného poteru sa na podklade nesmú nachádzať zvyšky olejov a starých náterov. Taktiež je potrebná príprava penetráciou. Pred nanesením liateho poteru na povrchovú vrstvu je potrebné podklad mechanicky upraviť – či už brúsením, frézovaním alebo brokovaním. Menej pevné vrstvy odstránime až po nosnú časť. Potom povrch očistíme a povysávame.

Strojové liate potery - 3

Liate potery aplikujeme v riedkej konzistencii. Preto je potrebné dobre utesniť podkladovú vrstvu. Liate potery oddeľujeme od stien a kovových konštrukcií dilatačnými páskami.

Strojové liate potery - 4

Po aplikácií poterov nasleduje fáza schnutia. Upozorňujeme, že počas aplikácie a tuhnutia liatych poterov by teplota vzduchu nemala klesnúť pod 5 °C a prevýšiť hodnotu 35 °C. Dôležitá informácia: Liate potery sú pochôdzne cca po 24 hodinách a zaťažiteľné po 3 dňoch po realizácií.

Strojové liate potery - 5

Výsledkom aplikácie liatych poterov je rovná, oteruvzdorná, trvácna a bezprašná podlahová vrstva vhodná pre všetky druhy podlahových krytín.

Prečo zveriť liate podlahy nám?

profesionalita a odbornosť

v oblasti podláh a liatych poterov máme bohaté skúsenosti

individuálny prístup a flexibilita

do každej spolupráce vstupujeme s maximálnym pracovným nasadením

liate potery na mieru

návrhy a realizácie podľa vašich požiadaviek

rýchla aplikácia (zvyčajne prácu dokončíme do 1 dňa)

dohodnuté termíny sú pre nás záväzné

bezplatné odborné poradenstvo

vždy vám čo najlepšie poradíme a ochotne odpovieme na vaše otázky

používame výhradne kvalitné materiály od overených výrobcov

samozrejmé je špičkové strojové a technické vybavenie

kvalifikovaná pracovná sila

Anhydritový poter v béžovej farbe v dome

Otázky a odpovede

Odpoveď na to a mnohé ďalšie otázky, ktoré by vás mohli zaujímať, sa snažíme zodpovedať v tejto sekcii – Časté otázky a odpovede.

Prinášame stručné odpovede na niekoľko otázok, ktoré od našich klientov dostávame najčastejšie.

Strojové liate potery realizujeme v rámci celého Slovenska.

Môžu sa strojové potery realizovať aj v zime?

Áno, za predpokladu, že teplota neklesne pod 5 stupňov Celzia. Je dôležité, aby strojové potery nepremrzli.

Späť

Môžem si dať strojové potery aj do bytu či domu?

Áno, strojové potery vďaka svojim vlastnostiam nachádzajú uplatnenie aj v bytových objektoch a využívajú sa pri stavbách i rekonštrukciách bytov alebo domov.
Späť

V akej hrúbke aplikujete strojové potery?

Hrúbka závisí od typu poteru aj podkladovej plochy, t. j. plochy, na ktorú aplikujeme strojový poter. Zvyčajne sa hrúbka poteru pohybuje okolo 35 – 70 mm. Anhydritové potery sú napríklad ideálnym riešením pri oprave starých podláh práve z dôvodu aplikovania tenšej vrstvy anhydritovej hmoty, čo je v niektorých prípadoch rozhodujúce. Nesmieme zabúdať na fakt, že menšia hrúbka poteru znamená menšie zaťaženie konštrukcie. 
Späť

Čo robiť, ak mám záujem o strojové potery?

Dohodneme sa na osobnej obhliadke stavby, počas ktorej vám odporučíme najvhodnejší typ strojového poteru. Následne vám vypracujeme nezáväznú cenovú ponuku.

Koľko stoja strojové potery?

Ceny strojových poterov (cementových, anhydritových) sú rôzne a ich výška sa odvíja nielen od konkrétnych podmienok stavby, ale aj od typu poteru, štruktúry podkladu, technickej náročnosti a spotrebovaného materiálu.

Strojové liate potery - 1

Ako zistím moju cenu za anhydritové potery?

Stačí vyplniť náš kontaktný formulár na webovej stránke alebo nás kontaktovať telefonicky
(0917 101 983 / 0908 282 292), príp. e-mailom na cementpotery@gmail.com.

Po získaní potrebných údajov (a vo viacerých prípadoch aj po absolvovaní obhliadky priestorov) vám vypracujeme cenovú ponuku. Samozrejme, cenová ponuka je nezáväzná a bezplatná.
Zistite aj vy, aká bude vaša cena za anhydridové potery či iné potery z našej ponuky.

Tešíme sa na spoluprácu.