Sadrový poter
Sadrový poter predstavuje osobitý druh podlahovej úpravy. Je žiadaný pre svoju trvanlivosť a pekný rovnomerný vzhľad. Ide o estetické riešenie, ktoré je vhodné do interiérov. Sadrový poter často aplikujeme do spální, kuchýň, obývacích izieb a dokonca je možné jeho použitie aj v kúpeľniach. Sadrový poter totiž odolá vlhkosti. Navyše, vďaka samonivelačným vlastnostiam aj tekutej konzistencii vytvorí zmes, ktorá po aplikácií obsahuje minimum vzduchových pórov.
Či už plánujete rekonštruovať interiér alebo staviate svoj dom snov – sadrový poter je skvelou voľbou.
Máte záujem o iný typ liateho poteru? Realizujeme aj:
Sadrový poter a jeho výhody
Sadrový poter sa zvyčajne odporúča ako vrstva medzi vykurovacím systémom a podlahou. Používa sa aj na odizolovanie podlahy pred vlhkosťou a jej vystuženie. Je vhodný pre domácnosti aj priemyselné budovy (realizujeme aj priemyselné podlahy).
Aké sú jeho ďalšie výhody?
Sadrový poter zlepší izolačné vlastnosti podlahy
Prispieva k zníženiu hlučnosti v priestore
Vhodný aj pre podlahové vykurovanie
sadový poter je totiž tepelné vodivý (v porovnaní s betónom znižuje odpor prestupu tepla, ktoré rýchlejšie odvádza do interiéru)
Spadá do kategórie bezpečných a ekologických stavebných materiálov
Odolnosť voči ohňu
v prípade požiaru sadrový poter ochráni spodnú podlahu pred zničením
Zdravotná nezávadnosť
sadrový poter neobsahuje alergické látky (nespôsobuje dráždenie)
Výborná flexibilita
Cenová dostupnosť materiálov
čo sa logicky premietne aj po rozumnej ceny za sadrový poter
Liaty sadrový poter sa hodí nielen do obytných priestorov, ale aj do kancelárií
Je potrebné spomenúť, že sadrový poter sa pomerne rýchlo aplikuje, a to s dosiahnutím úžasnej rovnosti povrchu. Čiže podlahu nie je potrebné dodatočne vyrovnávať stierkami.
Aplikácia sadrového poteru
Sadrový poter je tekutý poter vyrábaný z kvalitných materiálov (sadra, anhydrid, chemické prísady) podľa príslušných noriem STN EN.
Prvým krokom je príprava podkladovej vrstvy, ktorá musí byť zbavená nečistôt, prachu, starých náterov a pod. Dôležitou fázou je aj príprava sadrovej zmesi v optimálnom stupni konzistencie (nie príliš riedka, ale ani príliš hustá). Následne ju nanesieme na podlahu. V prípade potreby zmes na niektorých miestach dorovnáme. Sadrový poter je potrebné nechať dobre uschnúť. Zvyčajne to trvá 2 dni. Po uschnutí poteru môžete prejsť k ďalším prácam na podlahe (pokladanie dlažby, plávajúcej podlahy – sadrový poter je skvelým podkladom snáď pre všetky typy krytín – dlažba, drevené podlahy, laminátové podlahy a i.). Dodáme, že sadrový poter na podlahe je ľahko zaťažiteľný cca po 5 dňoch (v závislosti od vlhkosti aj teploty v prostredí).
Ako zistím moju cenu za anhydritové potery?
Stačí vyplniť náš kontaktný formulár na webovej stránke alebo nás kontaktovať telefonicky
(0917 101 983), príp. e-mailom na laginales@gmail.com.
Po získaní potrebných údajov (a vo viacerých prípadoch aj po absolvovaní obhliadky priestorov) vám vypracujeme cenovú ponuku. Samozrejme, cenová ponuka je nezáväzná a bezplatná.
Zistite aj vy, aká bude vaša cena za anhydridové potery či iné potery z našej ponuky.
Tešíme sa na spoluprácu.