Liate cementové potery - 1

Cementové potery

Cementové potery sú perfektným riešením do obytných priestorov (vrátane garáže), ale aj do komerčných priestorov či polyfunkčných budov. Aj preto patria spolu s anhydritovými potermi k najžiadanejším a najpreferovanejším typom poterov.

Cementové potery pozostávajú z hmoty, ktorá vzniká zmiešaním vody, cementu a jemného piesku. Ide o finálnu vrstvu pred položením podlahovej krytiny (plávajúca podlaha, dlažba a i.). Dobrou správou je, že naše cementové potery pozostávajú z certifikovaných materiálov a spĺňajú požiadavky kladené na pevnosť, odolnosť, stabilitu a tvrdosť. Pri výrobe používame moderné technológie, ktoré prispievajú k presnosti pomeru jednotlivých zložiek.

Liate cementové potery

Odborníci na cementové potery

S cementovými potermi máme dlhoročné skúsenosti, vďaka čomu sme garanciou kvalitnej a odbornej práce.

Cementové potery aplikujeme na požadovanú plochu tak, aby bol ich povrch dokonale rovný. V niektorých prípadoch môžu obsahovať tzv. vlásočnice. Ide o drobné prasklinky, ktoré v žiadnom prípade neznižujú kvalitu poteru. Zvyčajne majú cementové potery hrúbku okolo 4 – 6 cm (obytná plocha), príp. 6 – 9 cm (garáž, parkovisko alebo iná namáhanejšia plocha). Cementový poter sa používa do domov bez podlahového vykurovania, do pivníc, garáží a na terasy. Je miešaný tiež na betonárke a autodomiešavačom dovážaný na stavbu s potrebou kari rohoží alebo iných výstuží.

Výhody cementových poterov

  • Rýchle strojové spracovanie a následne nanášanie poterov.
  • Perfektná pevnosť a odolnosť voči nepriaznivým vonkajším vplyvom, o. i. aj voči vode, vlhkosti, mechanickému namáhaniu aj chemickým látkam. Preto sú cementové potery vhodné nielen do interiérov, ale aj exteriérov.
  • Dlhoročná životnosť.
  • Pomerné lacné a estetické riešenie.
  • Výroba priamo na stavbe.
  • Čiastočné tlmenie hluku, čo je obzvlášť vítané v obytných priestoroch.
  • Rovnosť plochy – po vytvrdnutí podlahu strojovo vyhladíme, vďaka čomu dosiahneme perfektnú rovnosť porovnateľnú s anhydritovými potermi. Samozrejme, v prípade potreby sa dajú cementové potery vyspádovať.
Liate cementové potery

Pri cementových poteroch nepodceňujte proces schnutia

Aby vám cementové potery dlho a dobre slúžili, nepodceňujte proces schnutia. Ideálne je dvojdňové udržiavanie vlhkosti po zhotovení poteru. Potrebná je aj jeho ochrana pred prievanom a slnkom. Počas prvých troch dní neodporúčame vstupovať na cementové potery ani na nich vykonávať akúkoľvek činnosť. Cca po týždni môžete začať s ľahšími stavenými prácami a aktivitami.

Mám záujem o cementové potery

Super. Stačí sa nám ozvať. Dohodneme si obhliadku priestorov. Zodpovedne posúdime typ podlahy a následne navrhneme najvhodnejšie riešenie – cementové potery, príp. anhydritové potery alebo liate potery. Zakaždým sa môžete spoľahnúť na naše odborné poradenstvo.

Liate cementové potery - 1

Ako zistím moju cenu za anhydritové potery?

Stačí vyplniť náš kontaktný formulár na webovej stránke alebo nás kontaktovať telefonicky
(0917 101 983 / 0908 282 292), príp. e-mailom na cementpotery@gmail.com.

Po získaní potrebných údajov (a vo viacerých prípadoch aj po absolvovaní obhliadky priestorov) vám vypracujeme cenovú ponuku. Samozrejme, cenová ponuka je nezáväzná a bezplatná.
Zistite aj vy, aká bude vaša cena za anhydridové potery či iné potery z našej ponuky.

Tešíme sa na spoluprácu.